Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

  Michalčina kůže  Výrobky z kůže zdobené ražením   

O NÁS
Něco málo o mně

Jmenuji se Michaela Luttyová a až donedávna jsem o práci s kůží neměla ani potuchy (i když se mi odjakživa moc líbila, hlavně ta vůně...). Když jsem po narození dcery hledala nějakou činnost, která by mi vyplnila tu trochu volného času, kterou matky na mateřské dovolné mají, vzpoměla jsem si na dárek od maminky - peněženku s květinovým vzorem raženým do kůže, kterou pro mě vyrobil maminčin známý. Měla jsem štěstí, stále ještě vedl kroužek, ve kterém toto řemeslo učil několik zapálených amatérů. I mě, jak se říká, kousl kožený brouk a kůži jsem úplně propadla. Začalo mě bavit zkoušet nové postupy, našla jsem si díky ní mnoho nových přátel po celém světě a nakonec jsem se rozhodla, že bych svůj koníček mohla přeměnit v zaměstnání, protože za největší štěstí v životě považuji, když je práce koníčkem a koníček prací. Za těch několik let, které uběhly od mých začátků v roce 2008, jsem vyrobila už pěknou řádku výrobků. Některé z nich získaly i ocenění (dvě druhá místa v otevřené divizi) v mezinárodní soutěži Internetové federace kožařských cechů (International Federation of Leather Guilds, Inc.) v USA v roce 2009 a pak i první místo v internetové soutěži v ražení růže (Rose Carving Contest) stejné organizace v roce 2010.

 

Po smrti svého učitele jsem dál vedla kroužek až do konce školního roku 2011/2012 a pak jsem na nějakou dobu nastoupila do práce. Ovšem kůže mi stále chyběla a chybí a tak jsem se jí zase začala naplno věnovat. Doufám, že Vás moje tvorba zaujme a některý z výrobků si koupíte. Náhled na mou práci můžete získat na webu www.mishulel.estranky.cz.

Všechny mé výrobky jsou vyráběny z hovězí hlazenice 2-2,5mm tlusté, jsou ručně ražené a ručně šité buď vepřovicovými pásky různých barev nebo voskovanými sedlářskými nítěmi. Nepoužívám šicí stroj. Všechny díly si připravuji a řežu sama, nepoužívám ani žádný vysekávací stroj. Jedná se o stoprocentní ruční práci.


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

imgBarvení kůže. imgRichard černy img03.11.2016 23:43