Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

  Michalčina kůže  Výrobky z kůže zdobené ražením   

PÉČE O KŮŽI
PÉČE O KŮŽI

Kůže je jedinečný přírodní materiál, který člověk využívá od samého začátku civilizace. Je pevná a odolná ale taky pružná, má dobré izolační vlastnosti a krásně voní. Kvalita kůže závisí od druhu zvířete, jeho stáří a životních podmínek (ustájení, výživa, podnebí a podobně). Každý kus kůže je unikátní svou strukturou (různé jizvy a vrásky), tak jako je unikátní každé zvíře, ze kterého je kůže vyrobena. Nelze nikdy najít dva totožné kousky kůže. Aby se zachovala její jedinečnost a vlastnosti, je potřeba o kůži dobře pečovat a impregnovat ji před vlhkostí, potem a nečistotami.

Michalčina kůže používá hlavně třísločiněnou hovězí hlazenici o síle 2-2,5mm, ale doplňuje ji i jinými druhy (hlavně vepřovicí) – převážně na různé vsadky a vnitřní vybavení (například vnitřky peněženek), ale používám i vepřovicové řemínky na šití. Kožené výrobky od nás dostanete již naimpregnované a v začátku není potřeba je znovu impregnovat. Po zhruba půl roce používání doporučujeme impregnaci obnovit, nejlépe nějakým kvalitním impregnačním sprejem na obuv s obsahem vosků, kterých je na trhu dostatek.

Nenechávejte kůži vystavenou dlouhodobě slunečnímu záření, protože působením světla ztmavne. V případě navlhnutí výrobek znovu vytvarujte, nechejte pomalu na vzduchu vyschnout a pak ho znovu naimpregnujte. V případě ušpinění zkuste jako první pomoc nechat špínu zaschnout a pak se pokuste ji jemným kartáčem okartáčovat. Pokud to nepomůže, použijte mýdlo na kůži. NIKDY nepoužívejte žádná rozpouštědla a čistidla. 

Pokud potřebujete kůži z nějakého důvodu lepit, použijte speciální lepidla na obuv nebo kůži (na pružné namáhané spoje), NIKDY nepoužívejte vteřinové lepidlo, které na kůži většinou nechává fleky a nedrží.