Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

  Michalčina kůže  Výrobky z kůže zdobené ražením   

RAŽBA NA KŮŽI
JAK VZNIKÁ RAŽBA NA KŮŽI

Motiv vhodný pro pána (doufám) jsem přenesla na vlhkou kůži za pomoci nepíšící propisky (je to jeden z nejlepších nástrojů, dá se použít mnoha způsoby, ovšem pozor, občas ve vlhku, mrška, začne psát a to je pak prů..švih) a pak nařízla nařezávacím nožem. Hloubka nařezání signalizuje následnou plasticitu obrázku.

K dobrému výsledku stačí liniová kresba, není třeba se zdržovat nějakými drobnými detaily, ty se nenařezávají, ale přímo na kůži tvarují.

Dalším krokem je zpracovat obrázek tak, aby opravdu to, co je nahoře, bylo nahoře a to, co je za tím, bylo viditelně za tím. Člověk stále poměřuje, co je vepředu a nejlepší je začít obrázek zpracovávat od "nejbližšího", případně "nejvyššího" bodu, vše ostaní je částečně skryto za ním, tudíž níž.

Na práci se používají malá razidélka s různou strukturou a sklonem razicí plochy. Výsledkem je "reliéf".

Už zbývá jen dodělat trošku pozadí.

Teď budu barvit, lepit podšívku a šít. Hlavně nezapomenout výrobní značku Wink.

Napřed jsem si lihovým mořidlem namořila pozadí na světle mahagonovou a akrylovou bílou barvou zvýraznila místa, která chci mít opravdu bílá (nebo lehce zažloutlá, jako například zuby, drápy a břicho draka) nebo kde chci mít barvu opravdu výraznou (jakákoliv barva na kůži ztratí ze svého tónu, protože je vlastně "naředěná" přirozenou barvou kůže, pouze akrylové barvy zakryjí podklad dokonale, ovšem občas, když se použijí neředěné, zakryjí i detaily ražby).

Pak jsem přidala trošku černé a červené. Použila jsem gelové tónovací barvy na kůži, které jsou průhledné, dají se výborně míchat a jsou vodou ředitelné, takže se s nimi výborně pracuje, skoro jako s vodovkami.

Ráda se věnuji i těm nejmenším detailům. Nakonec jsem použila svou oblíbenou fintu - nalepovací krystalky na nehty, které dodají očím trošku více "života" a je hotovo.

Po vší té práci s ražením a barvením zbývá už jen troška - vlepit podšívku, uříznout a ozdobit klopy a třešinka na dortu, záložka.

Podšívku jsem vybrala takovou, aby připomínala skotský vzor a aby celý obal na knihy evokoval Anglii s jejími draky a čaroději. Volby padla na zelenou variantu, protože červená mi připadala pro pána přeci jen trošku ... moc Innocent.

Klopy jsem ozdobila špičatými zoubky a dírkami, které jsou taky trochu více "pánské" než zoubky kulaté (miminkovské). Pak už jen narazit nějaké draky a iniciály a je připraveno k šití. Až uschnou mokré fleky, tak je naimpregnuji, aby se kůže tolik nešpinila.

A teď už zbývá jen si nachystat vše potřebné a šít a šít a šít...

A až je hotovo, tak už jen dodělat záložku, aby obdarovaný věděl, že taky trochu korálkuju Wink.

Tak, a tady je hotovo. Obal může "odejít" k novému majiteli.